Kaip dažyti su flakonu?

Laikykitės šių patarimų, kad dažymo rezultatas būtų maksimaliai geras

1

Raskite tinkamą aplinką

Norėdami idealiai nudažyti norimą daiktą susiraskite švarią ventiliuojamą patalpą, kurioje bus patogu pasiekti visus daiktų paviršius. Venkite dulkių ir vabzdžių. Taip pat nedažykite esant  tiesioginiams saulės spinduliams. Optimali darbo temperatūra yra 21 – 23°C. Minimali turėtų būti bent 16 – 18°C.

2

Pasiruoškite tinkamas priemones

Pasiruoškite lipnios juostos, dažymo popieriaus. Nepamirškite kvėpavimo kaukės (kad išvengtumėte tirpiklių įkvėpimo) ir pirštinių. Venkite naudoti senus laikraščius.

3

Nuvalykite visą dengiamą paviršių

Prieš dengdami paviršių su Plasti Dip jį gerai nuvalykite nuo dulkių ir nuriebalinkite. Taip pat pašalinkite kitų medžiagų likučius, nes Plasti Dip gali sureaguoti su kitais cheminiais junginiais.

4

Nusausinkite

Prieš dažydami, švariu audiniu nusausinkite paviršių. Venkite audinių ar popieriaus, kuris gali subraižyti dažomą paviršių.

5

Užklijuokite nedažomus paviršius

Nors Plasti Dip skysta guma lengvai nulupama (ypač kol nėra pilnai išdžiuvusi), tačiau tas vietas, kurių nereikia dažyti (pvz.: automobilio emblema, rankenėlės ir t.t.) geriau užklijuoti.

6

Prieš purkšdami gerai suplakite flakoną

Prieš purkšdami, palaikę flakoną kambario temperatūroje, kelias minutes plakite rankoje, kad dažų pigmentas pilnai susimaišytų su skysta guma.

7

Pirmas sluoksnis yra labai plonas

Formuokite ploną pirmą Plasti Dip sluoksnį. Jo skaidrumas turi būti ne didesnis nei 50%. Jis tarnaus kaip jungiamasis sluoksnis tarp gumos ir daikto, todėl sluoksnį suformuokite tolygų. Leiskite 10-15 minučių jam pilnai išdžiūti. Ant jo bus formuojami kiti sluoksniai, kurie suvirtins dangą.

8

Purkškite kelis sluoksnius

Kad suformuotumėte tvirtą gumos sluoksnį, dažomą daiktą padenkite bent 5-6 sluoksniais. Pradėkite purkšti nuo kraštų ir sunkiai pasiekiamų vietų. Tarp dažymo sluoksnių padarykite 10-15 minučių pertrauką, kad dažai suspėtų sustingti. Nelieskite ką tik nudažyto paviršiaus, nes jame liks nelygumai.

9

Kuo daugiau sluoksnių

Plasti Dip dangos tvirtumas priklauso ne tik nuo storio, bet ir sluoksnių skaičiaus. Todėl mažiausiai turėtų būti padengta 4-5 sluoksniais. Ypač kruopščiai padenkite tas vietas kur danga liesis su nedažytu paviršiumi arba bus dažnai liečiama. Dažant išskirtinėmis spalvomis, bazinį sluoksnį formuoti galima su juoda arba pilka spalva, o spalvai naudoti kelis paskutinius sluoksnius.

10

Nuimkite juostelę ir popierių

Pabaigę dažyti paskutinį sluoksnį nedelsdami pašalinkite juostelę ir popierių, kuris dengė nedažomas dalis. Kol dažai nesudžiūvę Plasti Dip plyšta tiesiau.

11

Džiūvimo laikas

Kad visiškai išdžiūtų „gumos dažams” reikia bent 6-7 valandų. Tačiau tik per 2 savaites susiformuoja pilnai tvirta gumos danga. Todėl nudažytus daiktus plovykloje plaukite po 2 savaičių. Tinkamai Plasti Dip padengtas daiktas jums tarnaus ne vienerius metus.

Būkite kūrybingi! Sėkmės ir smagaus laiko su Plasti Dip’u!